Hydroterapia - Masaż wodny

Hydroterapia

Woda leczy, usprawnia nasze ciało, poprawia samopoczucie psychiczne
 
Woda działa na nasz organizm w trojaki sposób:
  • fizykochemiczny
  • mechaniczny
  • termiczny
 
Działanie fizykochemiczne polega na wymianie jonowej pomiędzy skórą a wodą i pozytywnych zmianach, jakie pod ich wpływem zachodzą w skórze, a za jej pośrednictwem w całym naszym organizmie. Woda działa mechanicznie poprzez ciśnienie i wypór. Ruchy, które trudno wykonać "na sucho" - w wodzie są o wiele łatwiejsze do wykonania. Aż trudno uwierzyć, ile leczniczych zabiegów można przygotować wykorzystując wodę.
 
Hydroterapia - masująca wannaHydroterapia - masująca wannaMasaż wodny zmniejsza zastój krwi w żyłach, poprawia krążenie obwodowe przez co zmniejsza obrzęki. Zmniejsza również napięcie mięśni, usprawnia koordynację mięśni i nerwów. Polecany w chorobach układu krążenia (w zwężającym zapaleniu tętnic, sinicy kończyn, po zapaleniu żył, po odmrożeniach i operacyjnym usuwaniu żylaków), chorobach reumatycznych, urazach (stawów, wiązadeł, torebek, kości), przeciążeniach itp.
Woda łagodzi dolegliwości w chorobach układu kostno-stawowego, przewlekłych zapaleniach, skręceniach, zwichnięciach stawów, złamaniach kości, w wadach postawy. Wskazany jest w chorobach układu mięśniowego (zaniki, przeciążenia, zwiotczenia, niedowłady). Skutecznie odchudza, świetnie działa na cellulitis. Pomaga w nerwobólach i uszkodzeniach nerwów obwodowych. Podczas zabiegu do wody dostaje się porcja ozonu, który poprawia ukrwienie tkanek i działa leczniczo.