Muzyka dla ciała i ducha

Maciej Czarny podczas dobierania muzyki terapeutycznej do zabiegu gorącymi kamieniamiMuzyka wpływa na nastrój, sposób odczuwania każdej chwili. Spokojna muzyka pomaga uzdrowić ciało i uspokoić umysł, podczas gdy muzyka o mocnym rytmie działa pobudzająco.

Muzyka jest atrakcyjnym i bezpiecznym środkiem terapeutycznym, który pozytywnie wpływa na samopoczucie nie tylko psychiczne, ale i fizyczne. Miejscem gdzie najchętniej słuchamy muzyki relaksacyjnej może być dom, ale przede wszystkim gabinety odnowy biologicznej, spa wellnes czy salony kosmetyczne, gdzie wykonywane zabiegi mogą być uzupełniane muzyką zapewniającą przyjemne doznania relaksu, komfortu i odprężenia. Muzyka wpływając na organizm może wprowadzać nasw dobry nastrój, rozładowywać napięcie, pomaga oderwać się od rzeczywistości, reguluje oddech i tętno, pomaga rozluźnić się, uspokaja nerwy, ułatwia zasypianie, wywołuje przemiany biochemiczne i steruje procesami neurofizjologicznymi. Zastosowanie muzyki w leczeniu chorób nazywamy muzykoterapią. W czasie ciąży słuchanie muzyki jest dobre zarówno dla matki jak i dla dziecka. Redukuje stres dając uczucie dobrego samopoczucia matce i komfort dziecku. Kiedy dziecko się urodzi, muzyka, którą poznało będąc jeszcze w stanie embrionalnym będzie przypominała mu bezpieczne i komfortowe otoczenie, w jakim przebywało przez ostatnie 9 miesięcy.

Zabieg masażu gorącymi kamieniamiW Centrum Zdrowia i Urody w Redzie oferujemy muzykę relaksującą i terapeutyczną. To doskonała metoda wspomagająca odchudzanie i leczenie depresji. Specjalne utwory w rytmie naturalnego bicia serca (ok. 60 uderzeń na minutę) wyciszają, uspokajają i przynoszą ulgę wpływając na poprawę jakości życia. Wspomina się także o możliwości eliminacji agresji zwłaszcza wśród dorastającej młodzieży właśnie przez muzykoterapię. Obniża ona poziom agresji, a dodatkowo pozytywnie wpływa na efekty w nauce i na kontakty z rówieśnikami. Bardzo dobre efekty terapeutyczne możemy uzyskać łącząc muzykoterapię z wizualizacją programującą podświadomość na doskonałe zdrowie i samopoczucie. Tego rodzaju nagrania znakomicie oczyszczają umysł z wszelkich przekonań związanych z chorobami, pozwalają też dotrzeć do przyczyn niepożądanych stanów samopoczucia i uwolnić się od nich. Prawdziwa muzyka relaksacyjna sama prowadzi w otchłań fantastycznych doznań, a gdy zbliża się do końca odchodzi zmęczenie, znikają problemy, a serce... najzwyczajniej w świecie otwiera się na najpiękniejszą wartość – otwiera się na miłość.

Dlatego czasami zróbmy sobie podarunek korzystając z profesjonalnych zabiegów w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie podczas wykonywania zabiegów czy masaży możemy dialektować się piękną muzyką w atmosferze odprężenia i relaksu.

mgr Marianna Czarna
Centrum Zdrowia i Urody w Redzie