Peelingi chemiczne

Nakładanie kwasów AHAPeelingi to zabiegi, których działanie polega na złuszczaniu naskórka. Okres jesienno-zimowy sprzyja wykonywaniu takich zabiegów.

Głębokość działania peelingów zależy od: stężenia kwasu, czasu na jaki go aplikujemy, ilości preparatów w zależności od powierzchni poddanej zabiegowi, a także współdziałania z innymi preparatami oraz stanu i rodzaju skóry. Do najczęściej stosowanych kwasów należy kwas glikolowy (AHA). Kwas AHA występuje w winogronach, jabłkach, trzcinie cukrowej. Zaletą jego jest łatwość penetracji warstwy rogowej. Poza złuszczeniem pobudza odnowę komórkową przez zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny. Poprawia nawilżenie naskórka, wygładza i rozjaśnia skórę. Zabiegi należy powtarzać co dwa tygodnie od 3 – 6 zabiegów. Peelingi stosujemy w celu: odmładzania, likwidacji przebarwień, w trądziku, w zaburzeniach rogowacenie, bliznach, zmarszczkach i ogólnej rewitalizacji skóry.

Wykonanie peelingu migdałowego po oczyszczeniu skóry za pomocą kawitacjiKwas migdałowy – źródłem tego cennego kwasu są migdały, morele i wiśnie. Wykazuje on silne właściwości przeciwbakteryjne, ma dużą łatwość przenikania przez skórę i łagodnie złuszcza naskórek. Dużą zaletą kwasu migdałowego jest to, że nie powoduje nadwrażliwości na ultrafi olet, dlatego zabiegi z jego użyciem mogą być wykonywane przez cały rok. Peelingi wykonujemy w serii 3-6 zabiegów co 10-14 dni. Wskazaniami do zabiegów są: przebarwienia, zaskórniki, trądzik, łojotok, rozszerzone pory, fotostarzenie oraz skłonność do wyprysków.

W Centrum Zdrowia i Urody w Redzie stosujemy techniki łączone np.: peeling kawitacyjny z migdałowym i naświetleniem wąskopasmowym światłem niebieskim mającym silne działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i uspokajające. Po peelingu skórę zabezpieczamy preparatami, które wytwarzają rodzaj błony chroniącej przed czynnikami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami oraz utratą wody z głębszych warstw. Połączenie zabiegów złuszczających z nowoczesną techniką staje się dzisiaj koniecznością ze względu na bezpieczeństwo, efektywność oraz zadowolenie klientów.

Mgr. Marianna Czarna
Centrum Zdrowia i Urody w Redzie