Włos prawdę Ci powie

Maciej Czarny dobiera dietę na podstawie wynikówJeśli pragniesz zachować zdrowie i urodę dla później starości warto zapoznać się z analizą pierwiastkową włosów. Analiza pierwiastkowa włosów jest profesjonalną metodą oceny stanu odżywiania organizmu, dzięki określeniu ilości i proporcji pierwiastków. Pozwala ona na ustalenie indywidualnych zaleceń dietetycznych oraz odpowiedniej suplementacji witaminowo – mikroelementowej.

Analiza pierwiastkowa włosów jest nowoczesną metodą diagnostyczną, pozwala na oznaczenie 24 biopierwiastków i 5 pierwiastków toksycznych. Włosy posiadają stały skład chemiczny i w odróżnieniu od krwi umożliwiają precyzyjne określenie stanu organizmu. Analiza pierwiastkowa włosów to nie tylko badanie ilości i proporcji pierwiastków w organizmie, ale przede wszystkim: wskazanie typu metabolicznego, określenie tendencji chorobowych, indywidualne zalecenia, chronoselektywna suplementacja. Analiza szczególnie zalecana jest w profilaktyce zdrowia, w rehabilitacji, w długotrwałym stresie, w problemach z nadwagą, w dużym wysiłku fi zycznym, w zatruciu pierwiastkami toksycznymi, w zaburzeniach: gastrologicznych, hormonalnych, neurologicznych, dermatologicznych, układu kostno–stawowego, kardiologicznych.

Aby cieszyć się dobrym zdrowiem należy stosować właściwą dietę, czyli spożywać zdrową żywność i pić czystą wodę. Niestety naszą dietę kształtują koncerny spożywcze, co oznacza, iż suplementacja staję się niemal koniecznością. Analizę wykonują jedynie wyspecjalizowane laboratoria. W Centrum Zdrowia i Urody w Redzie współpracujemy z laboratorium BIOMOL – MED w Łodzi. Laboratorium to do oznaczania pierwiastków wykorzystuje technikę ICP.

Maciej Czarny w trakcie konsultacjiPacjent otrzymuje opracowane specjalnie dla niego indywidualne zalecenia dotyczące suplementacji witaminowo–mineralnej, stosowania diety oraz przepisów na wybrane dania. Pamiętajmy, że bez konsultacji z lekarzem, gdy decydujemy się sami na zażywanie preparatów z witaminami i mikroelementami możliwe jest przedawkowanie. Inny zestaw suplementów zaleca się osobom starszym, inny chorym na cukrzycę, jeszcze inny ludziom z chorobami wzroku. Szczególna ostrożność obowiązuje w przypadku zażywania suplementów diety, które w swoim składzie zawierają zioła. Medycyna ortomolekularna – bo przyszłość profilaktyki to innowacyjne możliwości dla zdrowia i urody, na które sami mamy wpływ wykonując analizę pierwiastkową włosów.

mgr. Marianna Czarna
Centrum Zdrowia i Urody w Redzie