Zabiegi przeciwko cellulitowi

Maciej Czarny podczas wykonywania zabiegu endermologiiW pełni sezonu letniego wiele uwagi poświęcamy swojemu ciału. Kształtująca sylwetkę pielęgnacja ciała zyskuje na popularności, o czym dobrze wiedzą firmy kosmetyczne.

Kilka substancji aktywnych okazało się w przypadku cellulitu szczególnie skutecznych. Na opakowaniach emulsji i kremów często pojawiają się np. wyciągi z alg i bluszczu, działające odwadniająco. Chętnie sięga się również po kofeinę, geranium, miętę pieprzową, cynamonowiec cejloński, cytrynę, pokrzywę, rozmaryn, kamforę i imbir, które działają pobudzająco na ukrwienie.

Nowością są substancje blokujące produkcję tłuszczu i ułatwiające jego rozkład. Do zabiegów likwidujących cellulit możemy między innymi zaliczyć: fale radiowe, które stymulują spalanie tkanki tłuszczowej, elektrostymulację poprawiającą sprężystość tkanki mięśniowej i modelującą sylwetkę oraz endermologię, która skutecznie odprowadza substraty przemiany materii, wygładza i ujędrnia ciało.

Sauna na podczerwieńSkuteczny w walce z cellulitem jest także drenaż limfatyczny. Ma silny wpływ na organizm, sprzyja reasorpcji płynów śródmiąższowych, usuwa toksyny, stymuluje drenaż żylny i limfatyczny, odżywia tkanki. Sauna na podczerwień to zabieg, który skutecznie poprawia czynność wydzielniczą nerek usuwając produkty przemiany materii.

Najnowocześniejszą techniką jest mezoterapia, można porównać ją do liposukcji – metody skutecznej w przypadku złogu tłuszczu. Nie ma tylko jednej techniki likwidującej całkowicie cellulit. Najskuteczniejsze jest łączenie różnych zabiegów w połączeniu z dietą, suplementacją, ruchem i świadomością, że jesteśmy otoczone opieką specjalisty podczas wykonywania zabiegów i dobierania diet oraz stosowania pielęgnacji w domu.

mgr Marianna Czarna
Centrum Zdrowia i Urody w Redzie