Peelingi

Peeling jest jednym z tych kosmetyków, których działania zwykle nie doceniamy. Tymczasem regularnie stosowany ma moc odmładzania skóry. Dzięki niemu szybko stanie się ona lekko zaróżowiona, jędrna, ponętna.
 
Zadbana skóra to najpiękniejsze ubranie każdej kobiety. Sprawia, że czujemy się atrakcyjne, seksowne i pewne siebie. Co więcej, jest to kreacja, która nie wymaga dużych nakładów finansowych, a jedynie czułej i troskliwej pielęgnacji. Jej podstawą powinno być regularne złuszczanie naskórka. Zabieg ten uczyni skórę miękką, delikatną. Sprawi również, że będzie łakomie chłonęła substancje odżywcze zawarte w kremach i balsamach do ciała.
 
Peelingi, czyli kosmetyki złuszczające, nie tylko wygładzają ciało, usuwając martwy naskórek, ale również dają uczucie świeżości i czystości, bo głęboko oczyszczają pory. Ponadto przywracają skórze ładny koloryt - ich wmasowywanie pobudza bowiem krążenie w naczyniach krwionośnych, poprawia dotlenienie każdej komórki. Preparaty peelingujące ułatwiają też uzyskanie równomiernej sztucznej opalenizny, bo na wygładzonym ciele łatwiej rozsmarować samoopalacz, tak by nie powstały plamy i smugi. Peeling warto powtórzyć na drugi lub trzeci dzień po nałożeniu preparatu brązującego - w ten sposób dodamy naszej opaleniźnie blasku.
 
W zależności od metody złuszczania, peeling dzieli się na:
  • mechaniczny
  • chemiczny

Ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka wyróżnia się także peeling:
  • powierzchniowy
  • średniogłęboki
  • głęboki